Lek. med. Anna Szostak. Specjalista kardiolog, Specjalista chorób wewnętrznych, Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu.

W ramach wizyty u kardiologa lekarz wykonuje dodatkowo u pacjenta badanie EKG oraz echo serca.

Centrum Medyczne NMED, ul. Rynek 5/2, 59-500 Złotoryja

Kardiolodzy już od dawien dawna skutecznie zwalczają wszelkie dolegliwości związane z pracą układu sercowego. Okazuje się, że mnóstwo chorób może wpłynąć negatywnie na kondycję naszego serca. Można tutaj zaliczyć:

  • otyłość
  • cukrzycę
  • nadciśnienie
  • miażdżycę

Badania, które przeprowadza kardiolog pozwalają uzyskać bardzo szczegółowe wyniki. Im wcześniej zostaną wykryte wszelkie dolegliwości tym łatwiejszy będzie proces leczenia. Z tego powodu zaleca się, aby badania dokonywać regularnie. Życie w pośpiechu, niezdrowa dieta i stres związany z pracą mają negatywny wpływ na nasze zdrowie i wystawiają nasze serce na ciężką próbę. Zażywanie odpowiednich preparatów i spożywanie zdrowych potraw zdecydowanie usprawnią jego pracę. W dzisiejszych czasach kiedy dostęp do nisko wartościowej, niezdrowej żywności jest łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej, warto pamiętać o profilaktycznych badaniach. Nie należy sugerować się trybem życia innych. Okazuje się bowiem, że przykładowo serce kobiety inaczej reaguje na różne bodźce niż serce mężczyzny.